Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
А з 1 тонни паперу можна виготовити близько 30 тисяч звичайних учнівських зошитів.
2. Складання схеми
- Складіть правильний ланцюжок, дерево папір зошит деревина
(дерево ► деревина ► папір ► зошит)
- Як з дерева виходить зошит?
- Існують різні види паперу. Де їх використовують? {Демонстрування колекції різних видів паперу.)
- Для чого використовується папір?
- Чи легко отримати папір?
- Як треба ставитися до наших зошитів, підручників, адже все це зрубані дерева? А щоб виростити доросле дерево, потрібно не менше 60 років.
- А ще з дерева виготовляють меблі, посуд, іграшки. (Демонстрація зразків.)
3. Бесіда
- Людині потрібні різні вироби: посуд, одяг, книги й інші речі.
- Де людина бере матеріал для їх виготовлення?
- Природа багата і різноманітна. Вона щедро ділиться з людиною своїми дарами. Людина отримує від природи різні рослини, рибу, птахів, звірів, сировину для виготовлення матеріалів та різноманітних предметів.
- На що повинні звертати увагу люди, добуваючи в природі різні матеріали? (Добувати їх не більше, ніж потрібно, витрачати економно, саджати нові дерева, відновлювати землі на місці кар’єру, використовувати вторинну переробку сировини.)
У. Підсумок уроку
- На яке питання відповідали на уроці?
- Хто тепер знає, з чого можна виготовити книги, зоїнити?
- А як ви вважаєте, сьогодні на уроці ми дізналися про всі природні матеріали, з яких можна виготовити предмети одягу, посуд?
- У цьому вам допоможуть книги. (Ознайомлення з виставкою
книг.)
Додаток до уроку 58
►► Розв’язування логічних завдань «Що “зайве”? Чому?»
.
![]() |
Кленовий лист, дубовий лист, березовий лист, аркуш паперу. .
Шафа, стіл, виделка, книга,
Автомобіль, ножиці, ніж, олівець.
Олівець, книга, блокнот, зошит.
УРОК 59
Тема. Звідки береться олія?
Мета: ознайомити дітей з історією створення соняшникової олії, із способами її виготовлення; розвивати уважність; виховувати інтерес до пізнання природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мета уроку
- Відгадайте загадку.
Із мішка -- на забаву, а з пляшки — на приправу.
- Про що йдеться у цій загадці?
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, звідки береться олія.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 102)
- Розгляньте малюнок у підручнику і відгадайте загадку.
На сонечко я схожий і сонце я люблю,
За сонцем повертаю я голову свою.
Стою стрункий, високий, в зелених шатах я,
І золотом убрана голівонька моя.
- Вам, напевне, зрозуміло, що йдеться про соняшник.
Як стверджують учені, соняшник — дуже давня рослина. Спочатку її використовували як декоративну рослину. Потім почали вживати в їжу насіння соняшнику, яке вважалося вишуканою стравою. З квіток соняшнику заварювали чай. Минуло багато часу, перш ніж люди навчилися отримувати з насіння соняшнику олію.
- Чи знаєте ви, з яких ще рослин людина отримує олію? Розкажіть про це.
- Що ще виготовляють з насіння соняшнику? (Халву, козинаки)
2. Розповідь учителя
►► Читання вірша Р. Василькевич «Соняшник»
На городі соняшник
Соняшно зацвів —
Розпрямив голівоньку,
Рученьки розвів.
Милувався сонечком,
Дощик зустрічав
І смачним насіннячком
Діток пригощав.
Посміхайся ж, друже наш,
Нам через віконечко,
Мила наша квіточка —
Друге наше сонечко.
- Соняшник — «квітка сонця». Росте він і дивиться на сонечко все літо, ось і прозвали його сонячною квіткою, а до осені дозріває цілий кошик насіння. Давайте опишемо соняшник. Розкажіть, який він? (Велика квітка жовтого кольору, стебло довге, зеленого кольору, листя велике, зелене, а всередині соняшнику чорне насіння.)
- Великі, яскраві квіти приваблюють безліч комах. Мурашки збирають солодкий пилок. Бджоли прилітають за нектаром і виготовляють
мед. Соняшник — хороший медонос. Як можна назвати мед, зібраний з соняшнику? (Соняшниковий) Коли дрібні квіточки в кошику відцвітають, починає дозрівати чорне насіння — улюблені ласощі дорослих і дітей.
Соняшник так називається, тому що він весь день повертає свою голівку вслід за сонцем. Соняшник означає «під сонцем».Уранці він дивиться на схід, де сонце встає, а ввечері — на захід, де сонце сідає. Та і сама квітка соняшника схожа на сонечко.
3. Фізкультхвилинка
ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
►► Цікаво знати!
Хто придумав з насіння соняшника робити олію?
Жив колись Данило Бокарев. Йшов він якось вулицею і побачив красиву квітку. Ця квітка йому так сподобалася! Квітка була незвичайна, велика, а всередині — із насінням, і називалася соняшник. Зірвав її Данило і почав їсти насіння. А смак у насіння був приємномаслянис - тий. Гриз він насіння, гриз, і народилася у нього думка про отримання з насіння масла. Насадив він у себе в городі багато соняшників, а наприкінці літа акуратно зрізав капелюшки, зніс у двір і вибив з капелюшків насіння. Щоб «вибити» із насіння олію, Данило виготовив спеціальний пристрій.
Ось таким чином Данило Бокарев винайшов спосіб отримання масла з насіння соняшнику.
►► Практична робота
- Діти, а зараз ми приготуємо смачний салат. Що знаходиться на столі? (Пляшка із соняшниковою олією, огірки, помідори, цибуля, ніж, дошка)
- Що потрібно зробити, іцоб приготувати салат? {Усе порізати.)
- Добре, ріжемо овочі. Усе готово, кладемо в миску. А що необхідно додати, щоб наш салат був смачним? (Олію)
- Подивіться, ось стоїть пляшка чудової соняшникової олії. Що можна сказати про неї? (Олія прозора, в’язка, тягуча.)
- Понюхайте її. Який незвичайний запах! Додаємо олію до нашого салату, перемішуємо. Смачного!
У. Підсумок уроку
- Чому соняшник називають «квіткою сонця»?
—Що з нього виробляють?
- З яких ще рослин людина отримує олію?
Урок 60
Тема. За що нам вдячні домашні улюбленці — рослини, тварини?
Мета: сприяти засвоєнню учнями правил догляду за домашніми улюбленцями; виховувати відповідальність за виховання тварин, які живуть удома.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- У кого з вас є домашні тварини? {Кішки, собаки, хом’яки тощо)
- А чи знаєте ви, як за ними доглядати?
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Бесіда
- Тварини, що живуть поруч, доставляють нам багато радісних хвилин. Вони прив’язані до нас.
- А чи достатньо уваги ми їм приділяємо? Чи комфортно їм поряд із нами? Чи здогадуємося ми про їхні бажання?
- Чи можуть прожити домашні тварини без людини? А людина без них?
- Як правильно за ними доглядати?
2. Робота за підручником (с. 103-104)
3. Читання вірша О. Журливої «Голуби».
- Про кого розповідається у вірші?
- За що вдячні голуби хлопчику?
4. Читання вірша А. Бортняка «Нагодую тварин».
- Що доручила мати дитині?
- Кого і чим нагодувала дитина?
- Як ви гадаєте, чи будуть тварини вдячні за такий сніданок? Чому?
- Розкажіть, чи вдячна тварина, яка живе у вашому домі, за турботу про неї. Про що вона хотіла б вас попросити?
- За якою рослиною ви доглядаєте? Чи добре їй у вас рости? Чому?
- Як потрібно доглядати за рослинами?
5. Фізкультхвилинка
ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Аналіз ситуацій
- З домашніми тваринами у дім приходять затишок і любов. Людина годує своїх улюбленців, піклується про них. Важливо правильно вибрати тварину для свого будинку. Багатьом домашнім тваринам потрібно зовсім мало місця, а іншим потрібна велика територія.
Ганна хоче завести хвилясту папужку, а Ваня — хом’яка. Про що вони повинні подумати?
- Що потрібне для цих домашніх тварин?
- Який догляд за ними потрібний?
- Розкажіть про тварин, які зазвичай живуть у міських квартирах, як вони виглядають. Як треба за ними доглядати?
2. Робота в групах. Складання правил догляду за домашніми улюбленцями
Клас об’єднується у 3 групи. Кожна група отримує аркуш із запитаннями. Користуючись ілюстраціями на дошці і власним досвідом, діти відповідають на них.
Запитання для 1-ї групи
- Чи потрібний вихованець у будинку? (Запитати дозволу в батьків.)
- Як його годувати? (Кормом або їжею, спеціально приготовленою для тварини.)
Запитання для 2-ї групи
- Як стежити за здоров’ям, як лікувати? (Доглядати за вихованцем.
Якщо захворів — йти до ветеринара.)
- Як вигулювати вихованця? (Собаку — в наморднику і на поводку.)
Запитання для 3-ї групи
- Як обладнати місце в кімнаті? (У сухому місці без протягів.)
- Як учити вихованця? (Собаку дресирувати.)
Групи захищають свої проекти (використовуються різні форми захисту проектів: можна обрати представника від групи, або надати можливість усій групі озвучити колективно складені правила; головне — створити максимально комфортні умови для вираження думок учнів).
Під час розповіді висловлювання коригуються і вивішуються узагальнені, уточнені правила.
У. Підсумок уроку
— Що головне винесемо з уроку?
- За що ж нам вдячні домашні улюбленці — рослини, тварини?
Додаток до уроку 60
►► Гра «Так буває чи ні?»
У грі беруть участь усі діти класу. їх завдання: уважно слухати вірш, а якщо в ньому прозвучить якась неточність (або те, чого насправді не буває), вони повинні подати знак — плеснути в долоні.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 |



