Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Квітка пишна, квітка гожа,
На троянду трішки схожа.
На кущах вона зростає.
Хто із вас цю квітку знає? (Шипшина)
Серед літа — метелиця:
Пух летить і стелиться. (Тополя)
Навесні росте, влітку цвіте,
Восени осипається,
Взимку відсипається;
Лікує від грипу,
Кашлю і хрипу. (Липа)
І літом, і зимою Одне вбрання у нас,
А можна нас побачить
Як рік почавсь у вас. (Ялина і сосна)
- Які з цих рослин ви зустрічали у лісах свого краю?
2. Ознайомлення з їстівними дикорослими рослинами
- У нашому краї росте значна кількість дикорослих рослин. Серед них є й їстівні.
- Чи збирали ви у лісі ягоди? Які?
- Чи подобається вам збирати гриби? Які?
- Яких правил необхідно дотримуватися під час збирання рослин і грибів? (Точно знати зовнішній вигляд їстівних рослин; збирати далеко від доріг і тільки за містом.; краще вживати їх у травиі-червні, поки відчувається їх смак.)
V. Підсумок уроку
- Які дерева і кущі поширені там, де ви живете?
- Наведіть приклади інших дикорослих рослин нашого краю.
- Які з них можна вживати в їжу?
- Чи могла б людина існувати без дикорослих рослин? Яке їх значення?
Урок 43
Тема. Які рослини називають лікарськими
Мета: ознайомити учнів з видами лікарських рослин своєї місцевості та їх значенням для людини; формувати інтерес до лікарських рослин; розвивати спостережливість, увагу; виховувати бажання вивчати лікарські рослини своєї місцевості.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми ознайомимося з рослинами, які мають лікувальні властивості.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Повідомлення вчителя
- Ще в давнину наші предки зналися на травах і вміли ними лікувати різні хвороби, їх знання передавалися із покоління у покоління. І зараз ми живемо у світі ліків. Вони у вигляді безлічі рослин оточують нас.
2. Робота над загадками. Ознайомлення з лікарськими рослинами
Що то за рослина,
Що вбиває звіра? (Звіробій)
- Звіробій використовують при хворобах шлунку, печінки, нирок. У народі звіробій називають травою від 99 хвороб.
Сонечко в траві зійшло,
Усміхнулось, розцвіло.
Потім стало біле-біле
І за вітром полетіло. (Кульбаба)
- У давнину кульбабу вважали «еліксиром життя». У листках її багато вітамінів. З неї готують салати. Настій кульбаби — чудовий засіб від опіків.
Викупана в сонечку,
Стоїть донечка.
Бджоли сонячний медок
Дістають з її квіток. (Липа)
- Цвіт липи — найпопулярніший потогінний і жарознижувальний засіб. Цвіт сушать, заварюють і п’ють як чай.
Виросли на лузі
Сестрички маленькі.
Очки — золоті,
А вічки — біленькі. (Ромашки)
- Ромашку використовують при хворобах шлунку, кишечника. Відваром з ромашки користуються для промивання гнійних ран.
Бородавки зчистить з тіл,
Звідси й назва — ... (чистотіл).
- Як ви вважаєте, чому ця рослина отримала саме таку назву?
- Де росте чистотіл?
Ліг пластом біля дороги,
Розкидав руки-ноги. (Подорожник)
- Чому цю рослину саме так назвали?
- Чому подорожник у народі ще називають «ранником», чи «порізником»?
- Чи користувалися ви лікувальними властивостями цієї чудо - трави? Де і коли?
3. Фізкультхви линка
ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота за підручником (с. 74-75)
- Які рослини називають лікарськими?
- Розгляньте фото. Що на них зображено?
- Які рослини вам відомі?
- Що ви знаєте про їхні лікувальні властивості?
- З яких рослин мама готує вам чаї під час застуди?
►► Читання вірша М. Познанської «Ромашка»
— Як автор описує ромашку? Які образні вирази використовує?
- Чому бджола охороняє ромашку?
- Дізнайтеся у дорослих, для лікування яких хвороб використовують ромашку.
2. Гра «Впіймай назву лікарської рослини»
Рве Мар’янка у торбинку
Подорожник, материнку.
Петрик, Оля і Дем’янко
Накопали валер’янки.
У. Підсумок уроку
- Які лікарські рослини нашого краю ви запам’ятали?
- Для чого людина збирає лікарські рослини?
- Які лікарські рослини є у вашій домашній аптечці?
Додаток до уроку 43
«ЗЕЛЕНА АПТЕКА»
Мишко з дідусем мало не щодня бувають у лісі. Дідусь тут як удома. Усе знає: де треба шукати ягоди, де ховаються гриби, добре знається на травах і квітах. Якось сказав дідусь, що ліс — то зелена аптека. І цим дуже здивував Мишка. Зелена аптека? Чому це ліс — аптека? А дідусь усміхнувся та й мовив:
- Почекай, онучку, побачиш, чому.
Ідуть вони лісом навесні — квітнуть конвалії. Дід і каже:
- Придивись-но, Михайлику, до цієї квітки. Гарненька, духмяна та ще й цілюща. З неї ліки готують. Для тих, у кого серце хворе.
Ідуть лісовою стежкою дідусь з онуком улітку.
- Придивляйся до квіток, до трав, онучку, придивляйся! Бачиш, деревій цвіте, а отам, де метелик, лісові калачики. Великої цілющої сили й ці квіти.
Ось на краєчку стежки помітили листя подорожника. Дід зупиняє онука:
- Обережніше ступай, Мишко, та запам’ятай: ця рослина до стежок і доріг тулиться. Тому й зветься подорожником. Непоказний він, а людині справжній друг. Знадобиться зупинити кров, загоїти рану — стане подорожник у пригоді. Бачиш, як багато цілющих трав, квітів у лісі? Тепер розумієш, чому називають ліс зеленого аптекою?
За Б. Вовоком
УРОК 44
Тема. Для чого створено Червону книгу України
Мета: розповісти учням про Червону книгу, про червонокнижні рослини рідного краю; розширювати світогляд; учити дотримуватися правил культурного поводження серед природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми продовжимо розмову про охорону рослинного сзіту
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 76-77)
►► Читання тексту на с. 76.
- Які дикорослі рослини з гарними квітками вам найбільше подобаються?
- Які квіти знищують люди у лісах та на луках?
- Чому можна зривати квіти у лісі, на луках?
- Для чого створено Червону книгу України?
- Про що сигналізує червоний колір?
- Де чого він закликає всіх людей?
- Розгляньте на с. 77 малюнки деяких рослин, занесених до Червоно: Укоаїни.
- Чи бачили ви в природі ці рослини?
- Де ви їх бачили?
- З’ясуйте, які рослини, занесені до Червоної книги України, ростуть у затдой місцевості.
►►Робота в парах
- Запропонуйте, що, на вашу думку, можна зробити для охорони зникаючих рослин свого краю.
- Як ви розумієте прислів’я: «Багато лісу — не губи, мало лісу — бер нема лісу посади» ?
- Разом із дорослими підготуйте розповідь про червонокнижну рослину рюн: то краю.
2. Робота за фотографіями
На дошці— фотографії із зображенням заповідних місць, рослин, занесених до Червоної книги.
- Подивіться, які прекрасні творіння природи, — ними б тільки захоплюватися, вражаючись, наскільки щедра на вигадки природа! Коли б не одна гбтяжлива обставина: усі вони занесені до Червоної книги й усім їм загрожує зникнення з лиця Землі. Справа охорони природи, . як і справа миру, стосується кожного, хто живе на Землі.
- Поміркуймо разом: чи буде природі гірше, якщо, збираючи горіхи ми зламаємо декілька гілочок? Чи просто так зірвемо дві-три красаві квітки? Чи упіймаємо одного-єдиного незвичайного метелика? (Відповіді дітей.)
Кожному із нас потрібно прагнути до того, щоб не завдати природі шкоди.
3. Фізкультхвилинка
4. Узагальнення й систематизація отриманих знань
►► Вікторина «Яка квітка?»
Я перший розцвітаю серед гаю
І білий, наче сніг, я колір маю.
Хто я? Відгадайте!
Ви мене не ображайте,
Не зривайте, не топчіть.
Хочу довго-довго жить.
То хто ж я?.. {Підсніжник).
На стеблинці волохатій
Шість пелюсток лілуватих.
Гарна квітка — навіть в сні
Усміхається мені. (Сон-трава)
Лікувальну силу маю,
Жовтим цвітом розцвітаю.
Називають ключ весни!
Як я звуся? Ти скажи! (Первоцвіт)
Цвіте травневою порою,
Її знайдеш в затінку лісовому,
На стебельці, як намистинки вряд,
Квіти духмяні висять. (Конвалія)
Я найперша розквітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка?
Бо мене не стане влітку. (Пролісок)
Стоять красуні на воді,
Вінки в них білі й золоті. (Лілії водяні)
Висновок. Таких рослин, як конвалія, сон-трава, дзвіночки, підсніж - ники, проліски, у наших лісах мало, вони охороняються законом.
У. Підсумок уроку
- Як діяльність людей впливає на дикорослі рослини?
- Від кого і від чого потрібно охороняти рослини?
- Для чого створено Червону книгу України?
- Які рослини, занесені до Червоної книги України, можна зустріти у нашому краї?
УРОК 45
Тема. Які культурні рослини вирощують у рідному краї
Мета: ознайомити з культурними рослинами рідного краю, вчити називати їх; розвивати вміння виділяти головне в навчальному матеріалі; виховувати повагу до хліба.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Розгляньте малюнки (огірок, соняшник, вишня, смородина).
- Чим схожі всі ці рослини? (їх посадила і виростила людина.)
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які саме умови потрібні для життя культурних рослин.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 78-79)
- Розгляньте фото на с. 78. Назвіть зображені рослини. Зеленими кружечками накрийте овочеві рослини, а червоними кружечками — плодово-ягідні.
- Чи знаєте ви, які овочеві рослини вирощують на полях і городах вашої місцевості?
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 |


