Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

·  Щось неважливе для природи. (Не забувайте, що в природі ВСЕ має своє

значення.) .

·  Щось дуже важливе для природи. (У природі ВСЕ важливе!)

·  Сонячна пастка. (Усе, що ловить сонячне тепло, вода, камені, рослини, тварини)

Діти мають знайти об'єкти з цього переліку на обраних ними ділян­ках. Учитель просить дітей розподілити ці об'єкти за групами: жива і нежива природа.

УРОК 4

Тема. Як людина пізнає світ

Мета: ознайомити учнів з органами чуття людини (очі, вуха, ніс, язик, шкіра), вчити називати їх; сприяти розвитку вмінь розпізнавати різноманітні форми пред­метів, визначати властивості предметів, знаходити між ними схоже і відмінне, виділяти істотні ознаки; розви­вати мовлення; виховувати повагу до однокласників.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

—  Які звуки ви чули, коли йшли до школи? (Гавкав собака, їхала машина, розмовляли люди.)

—  Які запахи ви відчували, гуляючи на шкільному подвір’ї? (Запах хвойних дерев, трав’янистих рослин)

—  Що допомогло вам побачити предмети, почути звуки, відчути за­пахи, відчути тепло?

—  Сьогодні на уроці ми дізнаємося, що допомагає людині пізнавати світ.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 8-9)

—  Розгляньте фотографії на с. 8. Дайте відповіді на запитання.

—  Кого зображено на фото?

—  Якого кольору ця тваринка?

—  Завдяки чому ми бачимо навколишній світ?

—  Яка квітка зображена на фото?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

—  Чи має вона запах?

—  Завдяки чому ми відчуваємо запахи навколо себе?

—  Що робить соловейко?

—  Завдяки чому ми чуємо, що відбувається у природі?

—  Як ви гадаєте, яким є кактус на дотик?

—  Завдяки чому ми розпізнаємо різні тіла природи?

►► Робота у парах

—  Разом із сусідом по парті розгляньте огірок чи лимон. Розкажіть, якого він кольору і чи має запах. Який він на смак і на дотик? Як ви про це дізналися?

—  Розгляньте малюнки на с. 9 угорі.

—  Що на них зображено?

—  Поєднайте'за допомогою паперових стрілок тіло та ознаку, яка йому відповідає.

Учитель читає ознаки у підручнику: червоний, кислий, колючий, гарячий. Учні виконують завдання.

—  Складіть словосполучення з утвореними парами. (Помідор черво­ний. їжак колючий. Лимон кислий. Чай гарячий.)

—  Поясніть, звідки ви знаєте про властивості цих тіл.

—  Розгляньте малюнки на с. 9 унизу.

—  Що на них зображено?

Які органи чуття розташовані під малюнками?

— Поясніть, за допомогою чого людина сприймає навколишній світ Складіть про це речення.

Висновок. Людина пізнає навколишній світ за допомогою зору, слуху, нюху, смаку, дотику.

Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизацій отриманих знань

1. Робота над загадками

- Відгадайте загадки і розкажіть, за допомогою чого людина сприй­має навколишній світ.

·  Один говорить, двоє дивляться та слухають. (Язик, очі, вуха)

·  Два сусіди-непосидьки: вдень на роботі, вночі на відпочинку. (Очі)

·  Між двох світил я в середині один. (Ніс)

·  П’ять братиків — роками рівні, ростом різні. (Пальці)

·  Самі мовчать, а нам допомагають почути тих,

·  Хто розмовляє й весело співає. (Вуха)

·  Усе життя один одного обганяють,

·  А обігнати один одного не можуть. (Ноги)

·  Червоні двері в моїй печері,

Білі звірі сидять біля дверей.

І м’ясо, і хліб — усю здобич мою —

Я з радістю білим звірам віддаю. (Губи, зуби)

2. Гра «Назвіть предмет за ознаками»

Учитель називає ознаки предмета, учні вгадують цей предмет.

Холодне, солодке, тане на язиці. (Морозиво)

Дуже кислий жовтий фрукт. (Лимон)

У. Підсумок уроку

- Що нового дізналися на уроці?

- Як людина пізнає навколишній світ?

- Завдяки чому ми бачимо навколишній світ?

- Завдяки чому ми відчуваємо запахи навколо себе?

- Завдяки чому ми чуємо, що відбувається у природі?

- Завдяки чому ми розпізнаємо різні тіла природи?

УРОК 5

Тема. Спостереження та досліди

Мета: навчати учнів проводити досліди і спостереження; розкрити поняття «дослід», «спостереження»; пояснити відмінність між спостереженням і дослідом як різними способами отримання відповідей на запитання про на­вколишній світ; навчати проводити спостереження та досліди з метою визначення ознак предметів за допо­могою органів чуття; розвивати практичні навички, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

—  Чи доводилося вам спостерігати за природою?

—  Що цікавого вам запам’яталося?

—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що для вивчення природи по­трібно вміти спостерігати та проводити досліди.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 1 0-11)

Розгляньте фото на с. 10 угорі. Розкажіть, що на них зображено.

—  Чи доводилося вам спостерігати, бачити таке у природі?

—  Уміння спостерігати важливе для кожного природодослідника.

—  Перевірте, чи вмієте ви спостерігати. Розгляньте малюнки на с. 10 унизу.

—- Порівняйте їх. Знайдіть відмінності між малюнками. Скільки від­мінностей ви помітили? (7)

—  Розгляньте малюнки на с. 11. Що на них зображено? Де ви бачили такі прилади?

—  Для спостережень часто використовують різноманітні прилади.

—  Назвіть зображені прилади. Для чого їх використовують? Скла­діть речення.

2.  Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.  Ознайомлення з правилами проведення досліду

—  Природу досліджують за допомогою дослідів.

Зараз ми проведемо досліди, за допомогою яких спробуємо на дотик, із заплющеними очима визначити предмети.

Під час проведення досліду слід дотримуватися певних правил:

1)  Роботу можна проводити стоячи, але розмовляти одне з одним тихо, щоб не заважати іншим.

2)  Дослід проводити по черзі: під час першого досліду один експери­ментує, а інший спостерігає; під час другого досліду учні міняють­ся ролями.

3)  Після виконання завдання учні мовчки беруться за руки і підніма­ють їх угору, показуючи цим, хцо робота завершена. За дозволом учителя вони підходять до столу і проводять заміну «лабораторно­го устаткування».

2.  Робота за підручником (с. 11)

Виконання досліду.

-  Налийте у склянку воду.

-  Якого кольору вода?

-  Додайте фарбу для малювання.

-  Що сталося з водою? Якого кольору стала вода?

-  Вода набула кольору фарби.

-  Вкиньте таблетки активованого вугілля.

-  Що ви бачите? Як змінилося забарвлення води?

-  Забарвлення води стало світлішим.

Робота в групах.

- Поміркуйте, що досліджують за допомогою космічних супутників.

- Чим дослід відрізняється від спостереження? (Спостереження відбувається з відстані, без особистого контакту. А дослід ми проводимо самі.)

V. Підсумок уроку

- Що нового ви дізналися на уроці?

- Наведіть приклади своїх спостережень і дослідів, які ви спостері гали або проводили з батьками.

- Що використовують для спостережень? Наведіть приклади (Різноманітні прилади: термометр, ваги, годинник, лінійка, бінокл тощо)

- Які досліди проводили на уроці?

- Для чого проводять спостереження і досліди? {Для дослідженн. природи)

Додаток до уроку 5

►► Практичні завдання

1) Які звуки може почути людське вухо?

2) Які запахи може відчути людський ніс?

Урок 6

Тема. Природні та рукотворні тіла.

Мета: дати учням, загальну класифікацію об’єктів навколишнього світу, формуючи цілісне уявлення про нього; вчити наводити приклади об’єктів живої та не­живої природи; об’єктів, створених руками людини; закріпити навички групування об’єктів неживої і живої природи та рукотворних об’єктів за суттєвими озна­ками; виховувати дбайливе ставлення до природи та речей, створених людиною.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

1.  Гра «Я знаю три назви...»

Кидаю м’яч учням і пропоную назвати представників «жи­вої» природи.

Наприклад:

—  хвойні дерева;

—  звірі;

—  квіти тощо.

- Окрім рослин, тварин, грибів, нас оточує безліч інших предметів. Сьогодні на уроці ми навчимося розбиратися в цьому різноманітті.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Розповідь учителя про природні і рукотворні тіла

— Що нас оточує у класі?

-  Що нас оточує у шкільному дворі?

-  Як ви вважаєте, на які дві групи можна розподілити предмети, що оточують нас? (Відповіді учнів.)

-  Отже, нас оточує світ природи {сонце, вода, ґрунт, рослини, тва­рини), який не створений руками людини, і вироби (будинки, одяг, ма­шини), які зроблені людиною (схемана дошці).

 

ІУ. Робота за підручником (с. 12)

-  Розгляньте малюнки вгорі. Назвіть зображені тіла.

-  Що спільного у всіх предметів на другому малюнку? (їх зробила людина.)

-  Які предмети на першому малюнку зробила людина?

-  Розгляньте малюнки внизу.

-  На якому з них зображено тіла живої природи?

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25