Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Вся закутана в хустках. {Капуста)

Дівка в коморі, а коса надворі. (Морква)

Сидить Марушка в семи кожушках.

Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)

Без рук, без ніг, а лізе на батіг. (Гарбуз)

Росту при дорозі, всім допомагаю.

Лікую тих, хто опіки має. (Подорожник)

Мене любить кожна юшка,

Називаюся... (петрушка).

-  Листя яких рослин людина використовує в їжу?

У. Підсумок уроку

— Що нового ви дізналися на уроці?

- Де ростуть рослини? Наведіть приклади.

-  Які ваші улюблені рослини? Як вони називаються? Де зростають?

Урок 12

Тема. Різноманітність тварин

Мета: уточнити уявлення учнів про тварин; показати різноманітність тваринного світу; розвивати мовлення, мислення й увагу; виховувати любов до тваринного світу.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

-  Пригадайте ознаки живих організмів.

-  Які живі організми стрибають, плавають, в небі літають, у землі причаїлися, снують під ногами. {Це тварини.)

-  Скільки всього їх живе поряд із нами?

-  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з різноманітністю тварин.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота з опорою на малюнки над загадками

Дуже товсті ноги маю,

Ледве їх переставляю,

Сам високий я на зріст,

Замість рота в мене хвіст. {Слон)

У воді водиться,

З хвостом родиться,

А як виростає —

Хвіст відпадає. {Жаба)

Маленьке, сіреньке, а хвіст, як шило. {Миша)

Летить — пищить, сяде — мовчить.

Хто його вб’є, той кров свою проллє. {Комар)

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Без сокири і без рук, а дім будує. {Птах)

Не дід, а з бородою, не корова, а доїться. (Коза)

-  Як можна назвати відгадки одним словом?

Висновок. У природі тварин дуже багато. Це звірі, птахи, комахи, риби. Для одних тварин домівкою є ліс, для інших — лука. Тварини жи­вуть у воді, у землі. Тут вони знаходять собі їжу, схованку від ворогів.

-  Назвіть істотні ознаки тваринного світу. {Тварини народжуються, ростуть, дихають, живляться, залишають потомство, вмирають.)

2.  Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань.

1. Робота за підручником (с. 22-23)

-  Розгляньте фото на с. 22.

-  Яких тварин ви впізнаєте?

-  Як можна назвати кожну групу тварин?

-  Позначте різними кружечками коясну групу тварин.

-  Відгадайте загадки. Про кого вони? За якими ознаками ви впі­знали тварину? Де мешкають ці тварини?

Маленький, сліпенький, все поле перерив. (Кріт)

Не кравець, а з голками ходить. (їжак)

-  Розгляньте малюнки тварин на с. 23 вгорі.

-  Хто зображений на них?

-  Покажіть кольоровими паперовими стрілками, хто де живе.

►► Робота в парах

-  Яких тварин ви бачите на с. 23 внизу?

-  Визначте, яка з цих тварин зайва. Поясніть чому.

2. Гра «Хто зайвий?»

-  Відгадайте загадки. Яка з цих тварин зайва? Поясніть чому.

Спритний майстер у стрибках:

На деревах, по гілках.

Вся руда, пухнастий хвіст,

Рідний дім для неї — ліс. {Білка)

У нашої бабусі

Сидить дід у кожусі,

Проти печі гріється,

Без води умиється. (Кіт)

Прийшла кума із дбвгим віником

На бесіду із нашим півником.

Схопила півня на обід

Та й замела мітлою слід. (Лисиця)

Хто крилатий, гарний, гожий,

На красиву квітку схожий,

Має довгий хоботок,

П’є нектар ним із квіток? (Метелик)

У. Підсумок уроку 12

-  Що нового ви дізналися на уроці?

-  Доведіть, що тварини — частина живої природи.

-  Які групи тварин ви знаєте? Наведіть приклади. Де мешкають тварини?

-  Розкажіть, чи є у вас удома тварини. Які?

►► Як рухаються тварини?

 

УРОК 13

Тема. Із чого людина виготовляє предмети вжитку. До­слідницький практикум, 3 чого це виготовлено?

Мета: ознайомити учнів з природними матеріалами, з яких виготовлені предмети, необхідні людині; вчити наводити приклади природних матеріалів, з яких лю­дина виготовляє предмети вжитку; розвивати вміння досліджувати природні об’єкти та об’єкти, створені людиною; виховувати дбайливе ставлення до природних багатств, повагу до людей праці,

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

-  Які предмети, що оточують вас у класі, зроблені руками людини?

-  Які предмети домашнього вжитку зроблені руками людини?

-  Сьогодні на уроці ми дослідимо, з чого людина виготовляє пред­мети вжитку.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Розповідь учителя з елементами бесіди

-  Праця людини перетворює природу. Людина створює предмети, продукти, необхідні для свого існування. Усі речі, що оточують нас, ви­готовлені з різних матеріалів.

-  Як ви вважаєте, для чого і з чого людина будує своє житло? Від чого це залежить?

-  Розгляньте малюнки {на дошці) з різноманітними типами буді­вель: житло з гілок — курінь, глиняне житло з солом’яним дахом — хата, житло з льоду — іглу, з цегли — будинок, з колод — хата.

-  У будинку нас оточує безліч речей. Кожна з них має своє призна­чення. У будинку нам потрібні меблі. Коли ми сідаємо обідати, робити уроки, лягаємо спати, завжди користуємося меблями.

-  Назвіть предмети меблів і їх призначення.

-  З яких матеріалів виготовляють предмети меблів?

-  Які інші предмети є у вашій кімнаті? Для чого вони служать?

-  3,яких матеріалів людина виготовляє посуд?

-  З чого роблять одяг? (З тканини)

-  Назвіть свої улюблені іграшки. З чого їх виготовлено?

Висновок. Навколо нас безліч предметів, які людина зробила власно­руч. Для їх виготовлення потрібні природні матеріали: деревина, глина, вовна, метал та інші.

Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань

►► Робота за підручником (с. 24-25)

1.  Робота в парах.

-  Розгляньте разом із сусідом по парті фото у підручнику.

-  Назвіть зображені предмети.

-  Із чого їх виготовлено?

-  Виріб з деревини накрийте зеленим кружечком; виріб з вовни — червоним; з глини — коричневим, а з металу — синім кружечком.

-  Складіть речення, що з чого виготовлено.

-  Для виготовлення рукотворних об’єктів люди використовують природні матеріали.

-  Які природні матеріали використано для виготовлення цих предметів?

-  Які ще природні матеріали ви знаєте? Які предмети з них виготовляють? Наведіть приклади.

Висновок. Для виготовлення різних предметів людина використовує тіла живої і неживої природи.

2. Дослідницький практикум. З чого це виготовлено?

-  Розгляньте фото на с. 25 угорі.

-  Визначте, із чого виготовлено зображені предмети.

-  Розгляньте фото на с. 25 унизу.

-  Що на них зображено?

-  Накрийте зеленими кружечками предмети, виготовлені з тіл живої природи. Накрийте коричневими кружечками предмети, виготовлені з тіл неживої природи.

-  Складіть речення, що з чого виготовлено.

-  Виберіть кілька предметів, які є у вашій оселі. Разом із дорослим визначте, із чого їх виготовили.

-  Запам’ятайте! Людина навчилася виготовляти з природних матеріалів усе, що необхідно їй для життя.

Бережіть все, що виготовили люди своєю працею та розумом!

V. Підсумок уроку

-  Які природні матеріали вам відомі?

-  Які предмети з них виготовляють? Наведіть приклади.

Додаток до уроку 13

►► Гра «З чого це виготовлено?»

Розподіліть предмети на п’ять груп (виготовлені з дерева, гіапер скла, металу, пластика).

УРОК 14

Тема. Значення природи для життя людини.

Мета: розкрити значення природи в житті людини; роз­ширювати світогляд, збагачувати словниковий запас учнів; формувати дбайливе ставлення до навколишньо­го світу, вміння бачити красу природи; вміння порівню­вати, робити висновки; виховувати спостережливість.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

-  Які предмети називаються природними, а які — рукотворними? Наведіть приклади.

-  Чи залежить життя людини від природи? Що дає природа лю­дині?

-  На ці питання ми дамо відповідь на сьогоднішньому уроці.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Бесіда нро значення природи для людини

-  Нас оточує безліч різних предметів і речей. Більшість із них лю­дина виготовила з природних матеріалів.

-  Давайте згадаємо, як деякі предмети прийшли до нас.

-  Чим, наприклад, була булочка на початку свого шляху? (Зерном)

-  Хто допоміг зернятку стати булочкою? (Людина)

-  Могло б зернятко вирости без допомоги природи?

-  Чим був альбом і звідки він прийшов до нас? (Був деревом, при­йшов з лісу.)

-  Хто допоміг йому стати альбомом? Що допомогло дереву вирости?

-  Завдяки кому і чому ми маємо всі ці і багато інших предметів? (Завдяки людині і природі, завдяки природним багатствам.)

-  Природа створює всі умови, щоб людина могла жити.

-  Чи можна тварин і рослини назвати природними багатствами?

-  Я вам показуватиму предмет, а ви спробуйте визначити багатство природи, яке брало участь у виготовленні цього предмета.

Предмети: вовняні нитки, макарони, йогурт, ножиці, крейда, масло, дошка для різання хліба, олівець.

- Відгадайте загадку.

• Навесні веселить,

Влітку холодить,

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25