Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
- Яке господарське значення морів? (Ними перевозять на морських суднах вантажі. У морях виловлюють багато риби. Береги морів — чудове місце відпочинку.)
- Чи доводилося вам бути на морі?
- Розкажіть про свою подорож до моря. Якщо вам ще не доводилося бути на морі, розкажіть, про яку подорож ви мрієте.
4)Робота в парах.
- Відгадайте загадку.
• Шириною широке,
Глибиною глибоке,
День і ніч об берег б’ється,
І з нього вода не п’ється,
Тому що не смачна —
І солона, і гірка.
- Які ознаки моря описані у загадці?
2. Фізкультхви линка
ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота над загадками
Вона в морі промишляє,
І людей, і риб лякає.
Гострі зуби в два ряди,
Ось плавець стирчить з води.
Краще б в морі потонула
Ця страшна, бридка... (акула).
В морі плаваю на дні,
Там спокійніше мені.
Як желе, мої боки:
І прозорі, і м’які.
Якщо зловиш мене ти —
Можу руку обпекти! (Медуза)
У лусці мої боки —
Вони холодні та слизькі.
Плавать можу досхочу,
Та усе життя мовчу. (Риба)
2. Гра «Що “зайве”?»
Азовське, Тихий, Чорне.
Дніпро, Світязь, Дністер.
3. Робота над прислів’ями та приказками
В морі тому води багато, що ніхто її не п’є.
3 малих крапель робиться море.
Ложкою моря не вичерпати.
Не море топить кораблі, а вітер.
Хоч море велике, та вода не годиться.
У. Підсумок уроку
- Які моря омивають територію України? Покажіть їх на карті.
- Чим Чорне море відрізняється від Азовського?
- Які тварини мешкають у Чорному та Азовському морях?
- Що нового ви дізналися про моря? Поясніть значення морів для людини.
- Чому люди їдуть відпочивати до моря?
УРОК 54
Тема. Міні-проект. Як об лаштувати джерело?
Мета: створити умови для збагачення індивідуального досвіду дітей про джерело; розвивати пізнавальну активність, допитливість; пробуджувати інтерес до навколишнього світу; виховувати бережливе ставлення до джерел.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Повідомлення теми і мети уроку
- Відгадайте загадку.
Із-під гірки, з-під крутої
Прокладається норою
Та й до моря утіка
Через лози по ярах. (Джерело)
- Як ви гадаєте, для чого нам потрібні джерела?
- Сьогодні ви дізнаєтеся, як облаштувати джерело.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Читання вірша Т. Коломієць «Джерельце»
Джерельце під вербою
Виблискує водою.
Прийду до нього й до ладу
Порозчищаю, обкладу.
Все дно камінням обмощу,
В пісок ні краплі не пущу.
Задзвенить і заспіва
Вода джерельна, мов жива.
- Що таке джерело?
- Місце, де на поверхню землі виходить підземна вода, називається джерелом.
Джерельна вода завжди чиста, холодна, її приємно пити. Джерельна, кришталева вода додає сили, здоров’я.
Джерела потрібно оберігати, розчищати, бо там, де є джерела, водойми завжди поповнюються водою.
2. Фізкультхвилинка
3.
ІУ. Узагальнення й систематизацій отриманих знань
1. Робота в групах
►► Гра «Не помились!»
Клас об’єднується у 2 групи: хлопчики, дівчатка.
1-ша група. Що робить джерельце?
- Напуває, дзюрчить, витікає... (засихає, веселить, сміється, умиває, освіжає, холодить, співає, плаче...)
2-га група. Яке буває джерельце?
- Цілюще, ласкаве, холодне... (смачне, радісне, сумне, мінеральне, лісове, чисте, світле, живе, зажурене).
2. Складання казки за поданим початком
На лісовій галявині було джерельце. До нього приходили напитися смачної водиці лісові мешканці. Але одного разу вони побачили, що джерельце висихає.
►► Зразки дитячих казок
ДЖЕРЕЛЬЦЕ В БІДІ
На лісовій галявині було джерельце. До нього приходили напитися смачної водиці лісові
мешканці. Але одного разу вони побачили, що джерельце висихає.
Звірята вирішили допомогти джерельцю. Поскликали всіх звірят лісу і почали міркувати, як зарадити біді. Рішення знайшов мудрий їжачок. Але виконати його доручили Зайчикові — не завжди йому ховатись у кущах.
Вибіг Зайчик на галявину і причаївся. Він чекав на людей. І ось Зайчик побачив гурт дітей. Як показати їм дорогу до джерельця? Набравшись сміливості, Зайчик підбіг до дітей. Зупинився і поманив лапкою. Діти зраділи запрошенню. Та побачивши джерельце, зразу зрозуміли, що звірятам загрожує небезпека. Без води вони загинуть!
Діти швидко побігли додому. Принесли лопати, відра, грабельки.. Закипіла робота. Джерельце врятоване! Звірята дякували дітям і частували смачними дарами лісу.
ЛІСОВЕ ДЖЕРЕЛЬЦЕ
На лісовій галявині було джерельце. До нього приходили напитися смачної водиці лісові мешканці. Але одного разу вони побачили, що джерельце висихає.
Довго радилися звірі. Чому так сталося? І тут вони побачили, що джерельце забруднене. Білочка запропонувала послати в ефір сигнал біди. Допомогти звірятам на космічному кораблі прилетіли слоненя Кузя і бегемотик Пуф. За допомогою насоса вони викачали забруднену воду. Через деякий час вода у джерельці стала кришталево чистою. Усі звірі щиро дякували слоненяті Кузі і бегемотику Пуфу за допомогу.
V. Підсумок уроку
- Що нового дізналися на уроці?
- Чому джерела потребують охорони?
УРОК 55
Тема. Карпати
Мета: розповісти учням про природу Українських Карпат; розвивати просторові уявлення, пізнавальний інтерес; виховувати бережливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Де синії гори, де гори Карпати,
Туман в полонинах пливе...
Карпати, Карпати, зелені Карпати
Навік полонили мене.
- На сьогоднішньому уроці ми з вами подорожуємо до Українських Карпат.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 94-96)
- Гори Карпати розташовані на заході України.
- Знайдіть на карті гори Карпати.
- Назвіть найвищу вершину Українських Карпат.
- Як називають гірські луки в Карпатах?
- У Карпатах тече безліч стрімких гірських потоків. У Карпатах багато озер. Наймальовничіше озеро — Синевир. Воно розташоване високо в горах, оточене лісом. Дно озера вкрите камінням. Вода в ньому прозора й холодна.
- Чим укриті Карпати?
- Які дерева і кущі ростуть біля підніжжя гір?
- Біля підніжжя гір ростуть листяні дерева і кущі: дуб, липа, дика яблуня, ліщина, калина. Що вище в гори, дуби поступаються місцем хвойним деревам — модрині, ялині.
- Розгляньте малюнки на с. 95.
- Які рослини, що ростуть у Карпатах, занесені до Червоної книги України?
- Які тварини мешкають у Карпатах?
- Яких звірів там можна побачити?
- Розгляньте малюнки на с. 96 угорі.
- Яких птахів занесено до Червоної книги України?
- Яка найцінніша риба у карпатських річках?
- Чому потрібно охороняти Карпати?
2. Фізкультхвилинка
ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
►► Робота над загадками
- Відгадайте загадки, і ви дізнаєтеся, які тварини найбільш поширені в Карпатах.
- Де живе він?
В густих хащах.
Там гуляє, там і спить,
Своїх діток там ростить.
Любить груші, мед, малину,
Ловить часом і рибину.
Та найбільше любить спати,
Ляже в осінь, а встає
Лиш тоді, як весна настає. (Ведмідь)
- Хто цей звір рогатий,
Що рогами багатий? (Лось)
- Тоненьке, вузеньке, по землі в’ється,
Як батіг, довге, але зовсім не б’ється.
Людини боїться, молоко вживає:
В лісі їх багато, — мабуть, кожен знає. (Вуж)
- Хтось із саду до городу
Проклада з горбів дорогу.
У землі метро будує,
Там і днює, і ночує. (Кріт)
У. Підсумок уроку
- Про що дізналися на уроці?
— Які річки течуть у Карпатах? [Дністер, Тиса, Прут)
- Як називається рівнина в Карпатах? (Полонина)
- Чому Карпати називають «лісистими» і «зеленими»? (Тому що в цих горах багато лісів.)
- Які рослини ростуть у Карпатах? (Бук, ялиця, едельвейс, смерека)
- Які тварини зустрічаються в Карпатах? (Білка, олень благородний, дятли, вовк, лисиця)
- Чому ж так сильно приваблюють туристів Карпати? (Гірське чисте повітря, цілющі води, краса навколишнього світу)
- Чому тут побудовано багато санаторіїв, будинків відпочинку? (Гірське повітря, лікувальний клімат, корисний для здоров’я)
Додаток до уроку 55
►► Робота в парах. Складання діалогу «Канікули у Карпатах»
Зразок діалогу
- Оленко, де ти була на канікулах?
- Ми всією сім’єю відпочивали в Карпатах.
- Що тобі найбільше сподобалося?
- Там дуже гарна природа, чисте повітря, цілюща вода.
- Ти сфотографувалася біля гір?
- Ні. У мене не було фотоапарата, але я знімала нашу мандрівку на відеокамеру.
- Даси мені касету переглянути?
- Так. Тобі сподобається, бо Карпати — найгарніше місце України. Особливо мені сподобалося озеро Синевір і красива легенда про його виникнення.
- Ти розповіси нам її в класі?
- Так, обов’язково.
- Я теж хотіла б відвідати Карпати.
- Ми можемо поїхати туди всім класом.
- Попросимо про це нашу вчительку.
УРОК 56
Тема. Кримські гори
Мета: ознайомити учнів із Кримськими горами; розвивати спостережливість, уяву, пам’ять, мовлення,"мислення; виховувати любов до Батьківщини, бережливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Гори дикі і суворі,
Вічно гордо-мовчазні.
Зверху дивляться в простори,
Де синіє синє море
І зникає в далині.
Олександр Олесь
- Про які гори цей вірш? Чому ви так уважаєте?
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 |


