Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

2)  Розпізнавання кімнатних рослин.

- Батьківщина кімнатних рослин — теплі країни. Там вони живуть у природі.

- Розгляньте на фото фрагменти кімнатних рослин. Упізнайте рослини за фрагментами, користуючись верхніми фотографіями.,

2.  Гра «Що на що схоже?»

Кактус схожий на...?

На що схожі листочки алое, бегонії?

3.  Ліплення з пластиліну кактуса, на якому «зацвіла» квітка

У. Підсумок уроку

- Що нового ви дізналися на уроці?

- Які назви кімнатних рослин ви запам’ятали?

- Яку користь приносять кімнатні рослини?

Додаток до уроку

►► Гра «Розшифруй назву»

 

УРОК 30

Тема. Практична робота. Правила догляду за кімнат­ними рослинами

Мета: ознайомити учнів з правилами догляду за кімнатними рослинами; розвивати мовлення; виховувати працьовитість, прагнення доглядати за кімнатними рослинами.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Які умови необхідні для життя рослин?

-  Чому кімнатні рослини не можуть добре рости без допомоги лю­дини?

-  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як доглядати за кімнатними рос­линами.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 52-53)

►► Ознайомлення з правилами догляду за кімнатними рослинами (с. 52)

-  Для-чого треба ретельно доглядати за кімнатними рослинами?

-  У якому місті тримають більшість рослин?

-  Якою водою треба поливати кімнатні рослини? Чому?

-  Коли частіше треба поливати рослини: влітку чи взимку? Чому?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

-  Як доглядати за листками кімнатних рослин?

-  Чому верхній шар ґрунту в горщиках з кімнатними рослинами потрібно розпушувати?

-  Чим це потрібно робити?

-  Які правила догляду за кімнатними рослинами проілюстровано

на малюнках? Складіть речення.

-  Розгляньте малюнки на с. 53.

-  Що робить дівчинка Настуся?

-  На яких малюнках Настуся правильно поливає квіти?

-  Чим відрізняється вирощування кімнатних рослин і тих, що рос­туть у квітниках?

2.  Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.  Повторення правил догляду за кімнатними рослинами

-  Розкрийте кожен пункт плану відповідними правилами.

Догляд за кімнатними рослинами

1) Поливання квітів.

2)  Розпушування ґрунту.

3)  Видалення пилу з листя.

4)  Цікаво знати!

-  Кімнатні рослини розподіляються на дві групи: листяні рослини, за якими легко доглядати, і квіткові рослини — великі пестунки, які

можуть загинути від невеличкого протягу.

( Усім кімнатним рослинам корисно іноді побувати під теплим дощем, але не всі рослини можна мити під душем.

Запилені рослини з ворсистим листям — такі, як фіалка, — краще чистити м’якою щіточкою.

Якщо ви забули полити рослину і земля зовсім висохла, поставте горщик з квіткою у воду і тримайте до зникнення пухирців повітря: земля повинна стати вогкою. Поливаючи рослини, пам’ятайте, що краще добре полити квітку раз на тиждень, ніж потроху щодня.

Навесні і влітку, під час цвітіння, кімнатну рослину треба поливати трохи більше, ніж зазвичай: рослину потрібно підживлювати.

Кімнатні рослини треба пересаджувати кожні два-три роки, і краще це робити навесні.

Корені рослини можуть дуже розростися, і, незважаючи на часте поливання, рослина може засохнути.

►► Інформація для вчителя

Дітям цікаво буде дізнатися, що один із видів фікуса в себе на батьківщині, в Індії, досягає заввишки 80 м, з лцстям до 1 м завдовжки. За - рості фікуса утворюють цілі гаї. Із соку фікуса виготовляють каучук, з якого роблять гумові іграшки тощо.

V. Підсумок уроку

-  Чи є у вас удома кімнатні рослини? Назвіть їх.

-  Які умови необхідні для життя рослин?

-  Чому кімнатні рослини не можуть добре рости без допомоги людини?

-  Як потрібно доглядати за кімнатними рослинами?

-  Уявіть, що рослини вміють говорити. Що ви тоді запитаєте у своєї улюбленої кімнатної рослини?

►► Тестування

-  Яку користь приносять кімнатні рослини? Позначте правильну відповідь.

Очищують повітря;

Заповнюють порожні місця на підвіконні;

Зволожують повітря;

Знищують шкідливих комах;

Збагачують повітря киснем;

Прикрашають кімнату;

Лікують.

Урок 31

Тема. Дикі та свійські тварини

Мета: ознайомити учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин; учити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині; розвивати спосте­режливість, увагу; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

-  Яких тварин ми можемо зустріти на лісовій галявинці?

-  Як називають тварин, які живуть у лісі?

-  Як називають тварин, які живуть поруч із людиною?

-  Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про життя диких і свійських тварин.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 54-55)

►► Читання статті підручника вчителем (с. 54)

-  Пригадайте, які тварини живуть у дикій природі, а яких розво­дять люди.

-  Як називають тварин, які живуть у природі і самі собі шукають їжу?

-  Як називають тварин, яких утримують люди, годують їх, будують для них житло, піклуються про потомство?

-  Розгляньте фото на с. 54.

-  Назвіть зображених тварин.

-  Які з тварин дикі? (Покладіть зелені кружечки.)

-  Які тварини свійські? (Покладіть сині кружечки.)

-  Назвіть диких тварин.

-  Назвіть свійських тварин.

-  Що вам відомо про цих тварин?

-  Розгляньте фото на с. 55.

-  Що на них зображено?

-  Що людина отримує від свійських тварин? Покажіть стрілками з кольорового паперу.

-  Чому всі свійські тварини приносять велику користь людям?

►► Робота в парах

-  Складіть разом із сусідом по парті розповідь про те, як люди до­глядають за свійськими тваринами.

2.  Робота над загадкою

-  Відгадайте загадку.

• Попелясто-зозулястий,

Забіяка він горластий

З червоною бородою...

Йде поважною ходою,

Носить гордо співунець

На голові гребінець.

-  Що вам допомогло відгадати загадку?

-  Яких ще свійських птахів ви знаєте?

3.  Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.  Робота за малюнками

-  Розгляньте малюнки. Назвіть дорослих тварин та їх дитинчат. (Ведмідь, ведмедиця, ведмежа; білка, білченя; кабан, свиня, порося; за­єць, зайчиха, зайченя; корова, теля; курка, курча; свиня, порося.)

-  Що спільного у ведмедя, білки, зайця? (Це дикі тварини, адже вони самі добувають собі їжу, знаходять або будують собі житло, пі­клуються про своє потомство.)

-  Чим відрізняються від диких тварин корова, курка, свиня? (Ці тварини живуть поряд із людиною, вона піклується про їх живлення, житло, здоров’я.)

-  Як назвати одним словом цих тварин? (Це свійські тварини.)

-  Яких ще свійських тварин ви знаєте?

На дошці — малюнки із зображенням тварині миша, собака, кішка, півень, качка.

-  Яка тварина тут «зайва»? Поясніть чому. (Мишане свійська тварина, оскільки вона не приносить користі людині.)

-  Розкажіть, яку користь приносять свійські тварини.

2.  Робота над загадками

Сама строката, їсть зелене, дає біле. (Корова)

Хто не пряде, не тче, а людей одягає? (Баран, вівця)

У кого роги довші за хвіст? (Коза)

Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)

Як можна назвати всіх цих тварин? (Свійські тварини)

3.  Гра «Поєднай у цари»

- З’єднайте назви свійських тварин і те, що від них отримує лю-І дина.

Корова яйця

кури молоко, сир, масло

вівці мед

бджоли шерсть

У. Підсумок уроку

- Що нового ви дізналися на уроці?

- Яких тварин називають свійськими?

- Яких тварин називають дикими?

- Назвіть диких тварин нашого краю.

- Назвіть свійських тварин нашого краю.

- Як люди доглядають за свійськими тваринами?

УРОК 32

Тема. Хто такі комахи

Мета: уточнити уявлення учнів про комах; вчити назива­ти істотні ознаки комах, описувати будову різних видів комах; продовжити формування навички класифікації тварин по групах; розвивати мовлення, мислення, ува­гу, спостережливість, уміння порівнювати; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

1.  Відгадайте загадки.

• Хто мене вб’є, свою кров проллє. {Комар)

У лісі біля пня біготня, метушня,

Народ робочий весь день клопоче. (Мурашки)

• Лазить над нами догори ногами.

Завжди мандрує, все покуштує. (Муха)

-  Що об’єднує слова-відгадки? (Це комахи)

-  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з різноманіттям і красою ко­мах.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 56)

- Розгляньте на фото комах.

- Яких з них вам доводилося бачити?

2.  Робота за малюнками

-  Розгляньте малюнки (бабка, комар, водомір, сонечко, мурашки, муха, коник, бджола).

-  Як можна впізнати комах? (Учням складно відповісти, оскільки більшості з них не відома загальна ознака комахшість ніжок.)

-  Розгляньте зображення бджоли. Скільки ніжок у бджоли? (6 ніжок)

-  Скільки частин тіла? (Три: голова, груди, черевце)

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25