Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
II тур
2 және 3-қатарда отырған оқушылар орын ауыстырды, 4 және 5-қатарлар да солай істейді, яғни жаңа жұптар пайда болады.
1-қатар + 3-қатар
4-қатар + 6-қатар
2-қатар + 5-қатар
Енді қатар отырған оқушылар кезекпен бір-біріне сұрақтарды қоя бастайды (сұрақтардың бұрынғы тізімі бойынша).
Әр оқушыда жауаптарды бағалау үшін жеке бланк болады.
Осылайша оқушы тек жұп (немесе тақ) сұрақтарға ғана жауап береді. Әр жауаптың уақыты - 2 минут. Бағаны екіншісі қояды.
III тур
II турдағы жұмыс біткеннен кейін қатарлар қайтадан алмасады.
Енді кездесетіндер: 1-қатар + 6-қатар
2-қатар + 3-қатар
4-қатар + 5-қатар
(қатарлардың нөмірлері ойын басынан сақталады). Басында берілген сұрақтардың тізімі бойынша оқушылар бір-бірін қайтадан тексереді. Егер II турда оқушылар жұп нөмірлері сұрақтарға жауап берсе, онда III турда тақ нөмірлері сұрақтарға жауап береді.
Әкеме көмек беру үшін, мен төмендегі сұрақтарға дұрыс жауап беруім керек.
1. Ағаштарды суғару үшін не керек?
2. Ағашты кесу үшін қандай құралдарды алуым керек?
3. Жерді қаздыру үшін не керек?
4. Шеге қағу үшін маған не керек?
5. Ауланы тазалау үшін не керек?
4-тапсырма. Диалогті оқып, өзара сөйлесу.
V. Сабақты қорытындылау.
«Синквейн» әдісі: Көктем.
VI. Үй тапсырмасы. 3-тапсырма. 2-тапсырмада берілген құралдарды пайдаланып, әкесіне қандай көмек бере алатыны туралы әңгіме құрау.
5-сабақ Тіл дамыту
I. Ұйымдастыру кезеңі.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
III. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
IV. Бекіту.
1-тапсырма. М. Қуанышбековтің өлеңін түсініп, жаттау.
Анаң – күнің, жүрегің, Әкең – асыл ардағың,
Әкең - өмір тірегің. Атаң - дана қорғаның.
Сен бақытты ұлансың, Сен – бақытты ұлансың,
Бәрі саған қуансын.! Бәрі саған қуансын.!
Ағаң – қамқор асқарың, Қарындасың – қанатың,
Інің – мөлдір аспаның. Ел – Отаның, жаннатың.
Сен – бақытты ұлансың, Сен – бақытты ұлансың,
Бәрі саған қуансын.! Бәрі саған қуансын.!
(М.Қуанышбеков).
2-тапсырма. Берілген өлеңнен бір құрмалас сөйлем алып жоспар бойынша синтаксистік талдау жасау.
Синтаксистік талдау жоспары:
1. Сөйлемді оқып, дауыс ырғағын анықтаңдар.
2. Сөйлемнің мағынасына, құрылысына, құрамына қарай қандай сөйлем екенін тұүсіндіріңдер.
3. Сөйлемнің сөйлем мүшелерін, олардың байланысын талдаңдар.
4. Сөйлем мүшелерін шартты белгілермен сызып көрсетіңдер. [бастауыш, баяндауыш, толықтауыш, анықтауыш, пысықтауыш].
V. Сабақты қорытындылау. «Автор орындығы»:
«Бақытты отбасы» деген тақырыпқа оқушылар шағын әңгіме жазады. Содан соң жазып болған оқушы ортаға шығып оқып береді.
VI. Үй тапсырмасы. 3-тапсырма. Берілген жай сөйлемдерді жалғаулықтар арқылы құрмалас сөйлемге айналдырып жазу.
25-25-сабақ Нәтиже сабақ Күні: 14.10.15ж.
I. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
III. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
IV. Тест және бақылау тапсырмаларын орындау.
I. Тест сұрақтарына жауап беру.
1. Берілген сөйлемдегі есімшені табыңдар. Мен жазғы демалысымда ата-әжеме баратын болдым.
A) жазғы B) демалысымда C) ата-әжеме D) баратын
2. Жай сөйлемдерінің баяндауыштары тиянақсыз болатын құрмалас сөйлем қалай аталады?
А) салалас В) сабақтас C) аралас D) құрмалас
3. Төмендегі жұрнақтардан есімшенің жұрнағын табыңдар.
A) –ыс B) –т C) –ып D) -ған
4. Мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмаластың жасалу жолын табыңдар.
A) - са, - се + ж. ж. B) -у үшін C) -ғанда, - генде D) - ып, - іп
5. Берілген сөйлем сабақтастың қай түрі екенін ажыратыңдар. Жұмыс аяқталғаннан кейін, біз тысқа шықтық.
A) шартты бағыныңқылы сабақтас B) мезгіл бағыныңқылы сабақтас
C) себеп бағыныңқылы сабақтас D) қарсылықты бағыныңқылы сабақтас
6. Іс-әрекеттің болу, болмау себебін білдіретін сабақтастың түрі қалай аталады?
A) шартты бағыныңқылы сабақтас B) мезгіл бағыныңқылы сабақтас
C) себеп бағыныңқылы сабақтас D) қарсылықты бағыныңқылы сабақтас
7. Берілген сабақтастың түрін табыңдар. Олар сабақ оқымақ болып, әдейі уақытын бөлді.
A) мақсат бағыныңқылы сабақтас B) мезгіл бағыныңқылы сабақтас
C) себеп бағыныңқылы сабақтас D) шартты бағыныңқылы сабақтас
8. Сабақтастың түрін табыңдар. Ауылға барғанда, әжеме май шайқауға көмектесемін.
A) мезгіл бағыныңқылы B) шартты бағыныңқылы
C) себеп бағыныңқылы D) қимыл-сын бағыныңқылы
9. Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойыңдар. Ата көрген оқ жонады, Ана көрген... пішеді.
A) көйлек B) кеудеше C) тон D) белдемше
10. Есімшенің неше жасалу жолы бар?
A) үш B) төрт C) бес D) алты
ІІ. Бақылау сұрақтары мен тапсырмаларды орындау.
1. Сабақтас құрмаластың әр түріне мысал келтіріп, ата - әжеңе көмек бергендерің туралы айтып беріңдер.
2. Етістіктің ерекше мағыналық түрі есімше туралы, жұрнақтары туралы айтыңдар. Бірнеше мысал келтіріңдер.
3. Жазғы демалыста ата - әжелеріңе барасыңдар ма? Оларға қандай көмек бересіңдер?
4. Отбасындағы адамдардың орны туралы әңгімелесіп, өзара диалог құраңдар.
5. Есімшені қатыстырып, бірнеше сабақтас құрмалас сөйлем құраңдар.
V. Сабақты қорытындылау. Топтастыру:
![]() |
VI. Үй тапсырмасы. Ережелерді қайталау.
1.Пән аты: Қазақ тілі
2.Сыныбы: 8-сынып
3.Күні, айы, жылы: 15.10.2015ж.
Сабақтың тақырыбы: Мазмұндама
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: оқушылардың шығармашылық қабілеттерін бекіту.
2.Тәрбиелік: оқушыларды қоршаған ортаны қорғауға, табиғатты аялауға тәрбиелеу.
3.Дамытушылық: оқушылардың жазбаша тіл мәдениетін дамыту.
Сабақтың типі: бақылау сабағы.
Сабақтың түрі: мазмұндама
Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, түсіндіру, жазба жұмысы.
Сабақтың көрнекілігі: Диктанттар мен мазмұндамалар жинағы.
Пәнаралық байланыс: тіл, әдебиет.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу.
2.Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.
3.Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару.
ІІ. Оқушыларды мазмұндама мәтінімен таныстыру.
Құс – табиғат перзенті
Көктем күшіне еніп, бүкіл дала құстардың әсем үніне бөленді.
Атамыз қазақ қашан да құс атаулыны ерте заманнан ерекше құрметтеп келген. Қыран бүркіт, алғыр қаршыға, көк дауыл сұңқар, ұшқыр тұйғын баулып, оларды қиянға салып, өнерін құмарта тамашалаған. Құс біткенді жәбірлеуді өздеріне рақымсыздық, қиянат көрген. Бұл жөнінде ел аузында мынадай бір аңыз бар.
Жоңғар шапқыншылығы кезінде адамдар ел-жұртын тастап, бас сауғалап,
жан-жаққа қашқаны белгілі. Сонда жау келе жатқан жолда атақты Төле би көшпей, жалғыз үй қалып қойыпты. Ентелеп келіп бас қойған жау еш қаперсіз жұртта отырған жалғыз үйді көріп, оның бұл қылығына таң-тамаша қалады. Өктем жау ордаға келіп ойран салмақ болғанда, Төле би шығып:
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 |



