Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
I. Ұйымдастыру кезеңі.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
III. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
IV. Бекіту.
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқып, төмендегі сұрақтарға жауап беру.
Сұрақтар:
1. Астана қаласының символы не?
2. Бәйтерек неге ұқсас?
3. Ол неше бөліктен тұрады?
4. Мұнараға кіреберістегі холда не орналасқан?
5. «Даму» кешені қандай?
6. Онда қандай фирманың жедел сатысы қондырылған?
7. Шардың ішінде не орналасқан?
8. Ең жоғарғы жағында қандай композицияны тамашалауға болады?
9. Бәйтерек идеясының авторы кім?
10. «Аялы алақанға» қол тигізгенде қандай ән ойналады?
2-тапсырма. Берілген мәтінді қолданып, сөйлемдердің дұрыс, бұрыстығын анықтау.
Жауап үлгісі:
дұрыс | бұрыс | |
1. Астана қаласының басты символы - «Бәйтерек» кешені. 2. Ол ашылып келе жатқан қызғалдақ сияқты. 3. Бәйтерек төрт бөліктен тұрады. 4. Мұнараға кіреберістегі холда белгілі суретші Ерболат Төлепбайдың өнер туындылары ілініп түр. 5. Ал «Даму» кешенінің орта бөлігі үй тәріздес. 6. Шардың ішінде жедел сатылы холл, дәмхана. панорамалық зал орналасқан. 7. Ең жоғарғы жағында «Аялы алақан» композициясын тамашалауға болады. 8. Бәйтерек идеясының авторы - Нұрсұлтан Назарбаев. | + | |
- | ||
- | ||
+ | ||
_ | ||
+ | ||
+ | ||
4-тапсырма. Берілген аңыз әңгімені оқып, үш деңгейлік тапсырмаларды орындау.
V. Сабақты қорытындылау.
VI. Үй тапсырмасы.
3-тапсырма. Берілген сөздерден сөйлем құрау.
12-сабақ Нәтиже сабақ
I. Ұйымдастыру кезеңі.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
III. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
IV. Тест және бақылау тапсырмаларын орындау.
I. Тест сұрақтарына жауап беру.
1. Берілген сөйлемдегі күрделі сөздің түрін табыңдар.
Арыс өзенінің Сырдарияға құяр аралығында ежелгі Отырар жатыр.
A) біріккен сөз B) қос сөз C) қысқарған сөз D) тіркескен сөз
2. Берілген қатардағы қалалардың қайсысы ортағасырлық қала болып табылады?
A) Астана B) Орынбор C) Отырар D) Ақмешіт
3. Орта ғасырдағы Исфиджаб қаласы кейін қандай атпен белгілі болды?
А)Сайрам B) Суяб C) Фараб D) Отырар
4. XX ғасырдағы Қазақстан астаналарының ішіндегі ең алғашқы астана қайсы?
A) Алматы B) Ақмешіт C) Астана D) Орынбор
5. Қызылорда қаласы қай уақыт аралығында астана болды?
A) 1922-1929 жж. B) 1922-1928 жж. C) 1922-1927 жж. D) 1922-1926 жж.
6. Алматы қаласы қай уақытқа дейін еліміздің астанасы болды?
А) 1996 ж. B) 1997 ж. C) 1998 ж. D) 1999 ж.
7. Қызылорда қаласы қандай дақыл өсіреді?
A) астық B) мұнай C) күріш D) көмір
8. Дүние жүзіне радио жасап берген қай қалада дүниеге келген?
А) Алматы В) Астана C) Қызылорда D) Орал
9. Ақмола қаласына қай уақытта Астана атауы берілді?
A) 1997 ж. B) 1998 ж. C) 1999 ж. D) 2000 ж.
10. Астана қай өзеннің бойында орналасқан?
A) Ертіс B) Іле C) Есіл D) Талас
ІІ. Бақылау сұрақтары мен тапсырмаларын орындаңдар.
1. Күрделі сөздер дегеніміз не? Біріккен сөздерге мысал келтіріп, оларды қатыстырып сөйлемдер құраңдар.
2. Орта ғасырдағы қалалардың маңызы қандай? Отырардың қазақ елі үшін қандай орны бар?
3. Қазақстан астаналары туралы айтып беріңдер. Біріккен сөздерден тұратын қала атауларын атаңдар.
4. Қызылорда, Орал қалалары туралы айтып беріңдер. Өз қалаларыңмен салыстырыңдар.
5. Қазіргі астанамыз Астана қаласына барып көрдіңдер ме? Қай жерлері көрікті? Суреттеп айтып беріңдер. Шағын мәтін құраңдар.
6. Сенің тұрып жатқан қалаң Қазақстанның ірі қалаларына жата ма? Жер көлемі, халқы, т. б. қай жағынан орын алады?
V. Сабақты қорытындылау.
VI. Үй тапсырмасы. Қайталау.
8-сынып Қазақ тілі | |
Сабақ тақырыбы | Диктант «Қысқы таң» |
Жалпы мақсаттар | Сөйлем мүшелері, сөйлемдегі орны, тыныс белгілері бойынша диктант жүргізу. Материалды қалай меңгергендігіне бақылау жасау. Өтілген тақырып бойынша сауаттылығын бағалау. Алған білімдерін өз бетінше пайдалана алуға үйрету. |
Оқыту нәтижелері | Топта белсенділік көрсетуге тырысады; Теориялық білімдерін практикада тиімді пайдалануға үйренеді; ситуациядан шығу жолдарын бірлесе ойланады; пысықтауыштың күнделікті әрекетте кездесіп жүргенін біледі, сөйлемге жүйелі талдау жасауға ұмтылады. |
Негізгі идеялар | Диктант - сауаттылықты тексеру жұмысы, оқушылар жұмыстарының қалай бағаланатын біледі. |
Дереккөздер, сілтемелер | Қазақ тілі «Диктанттар мен мазмұндамалар жинағы». . 2002 ж. |
Ынтымақтастық атмосфера тудыру | Мұғалім жазбалары |
Еркін әңгімелесу. Мектепке келе жатып нені байқадыңыздар? Ауа - райы қалай? Сен сыныпқа келгенде кімдер болды? | |
Тұсаукесер | Ø Өтілген ережелер бойынша сұрақтар, диктант мақсатымен таныстыру, бағалау критерийлерін бірігіп жасау. Ø Мәтінге кіріспе сұрақтар беру. Ø Жыл мезгілдері туралы айту. |
Мағынаны тану | Ескіден жаңаға көшу, меңгеру қадамдары. Қысқы таң Күн бұлыңғыр. Жер жүзі әлі ашыла қоймапты. Суық боз тұман басып тұр. Онша қою емес. Сәл ғана ызғырық еседі. Түні бойы қылаулаған болуы керек. Кеше ғана айнадай ғып сыпырып, күреп тастаған есік алдында жаздағы көк теректің басынан төгілген ақ үлпек сияқты болып, жұлықтан асар – аспас қылау қар көлпілдеп жатыр. Сатай торы дөнен тұрған қораға барғанша, үлпек қар табанына шодырайып жабысып қалды. Бұл кезде таң әбден атқан. Тұман сәл сейілгендей болды, бірақ сол бұлыңғыр қалпы. Аспан мен жердің еш айырмашылығы жоқ, біртегіс ақ бұлыңғыр. Ұшқындаған ақ қырау таусылар емес, құйылып тұр. (89 сөз) (С. Мұратбеков) |
Жазу кезеңі Үш сөзге морфологиялық талдау жасау, бір сөзді септеу. Сөйлемнің айтылу мақсатына қарай түрлеріне бір мысалдан келтіру. | |
Қосымша тапсырмалар | Қайталап оқу, тексеру, тыныс белгілерін қою. |
Ой толғаныс | Қылау деген не? |
Үйге тапсырма: | Ережелерді қайталау. |
Бағалау | Тексеріп, емле қателері мен пунктуациялық қателерін шартты белгімен көрсету. |
VIII МОДУЛЬ
Лексикалық тақырыбы:
Қазақстан облыстарының табиғаты, шаруашылығы
Бөлімі | Сабақ саны | Модуль мазмұны | Уақыты |
Кіріспе | 1-сабақ | Модульге кіру Лексикалық тақырып Бекіту. «Орталық Қазақстанның табиғаты» мәтінімен жұмыс Диалог құрау Жаттығуларды орындау Тірек сызбамен жұмыс | 45 минут |
Сөйлесу | 2-сабақ | «Қазақстан облыстарының өнеркәсібі» тірек сызбамен жұмыс Диалог құрау «Батыс Қазақстан өнеркәсібі» мәтінімен жұмыс «Оңтүстік Қазақстан өнеркәсібі» мәтінімен жұмыс | 45 минут |
3-сабақ | «Қазақстан облыстарының табиғи байлықтары» тірек сызбасымен жұмыс Жаттығуларды орындау Жұмбақтарды шешу | 45 минут | |
4-сабақ | «Қазақстан облыстарының халқы» тірек сызбасымен жұмыс Деңгейлік тапсырмалар Диалогпен жұмыс Жаттығуларды орындау | 45 минут | |
5-сабақ | «Көкшетау» мәтінімен жұмыс Жаттығулармен жұмыс Диалогпен жұмыс | 45 минут | |
6-сабақ | Диалогпен жұмыс Кестемен жұмыс Жаттығулармен жұмыс | 45 минут | |
7-сабақ | Диалогпен жұмыс Жаттығулармен жұмыс | 45 минут | |
8-сабақ | «Астана» мәтінімен жұмыс Диалогпен жұмыс Жаттығулармен жұмыс Т. Молдағалиевтің өлеңімен жұмыс | 45 минут | |
9-сабақ | Тіл дамыту Деңгейлік тапсырмалар Жаттығулармен жұмыс | 45 минут | |
Қорытынды | 10-сабақ | 1. Тест 2. Бақылау сұрақтары | 45 минут |
Кіріспе бөлімі 1-сабақ
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 |


